Ознака: прослава

Вести

МВР со апел за прославата за Вардар: За ова следат строги санкции

Министерството за внатрешни работи му честита на ракометниот клуб „Вардар“ за освојувањето на титулата европски шампион. Притоа, укажува дека радувањето на спортските успеси е неспоиво со говор на омраза, дискриминација […]

Ракомет

Браво момци! Вардарци објавија победничко селфи од соблекувалната

Вардар е нов шампион на Европа, откако во финалето на Лигата на шампиони го совладаа Веспрем со 27-24. Македонскиот гигант играше добар меч од самиот почеток, иако на стартот на […]

Сцена

Анастасија и Цеца блеснаа на роденденот на пејачката

Анастасија Ражнатовиќ денеска го слави 21. роденден во еден белградски ресторан, а за тој повод избра бордо тоалета, која има шлиц до колкови. Нејзината мајка, Цеца, исто така блесна вечерва. […]

Сцена

Цеца беше на Ѓурѓовден кај сватовите – на слава се појави вака облечена

Анастасија Ражнатовиќ за 30 мај закажала голема забава по повод својот 21 роденден. Забавата ќе биде во еден белградски ресторан каде планирано е да има околу 120 гости, а ќерката […]

Сцена

Северина Којиќ го прослави својот 47. роденден и првиот милион на Инстаграм во кругот на семејството и најблиските пријатели. Не ја криеше радоста по повод уште една година во низата на својот живот, а како старее изгледа се подобро. Гордо ги дуваше свеќичките на роденденската торта во прегратка на својот сакан маж Игор Којиќ и славеше со своите пријатели.

Северина Којиќ го прослави својот 47. роденден и првиот милион на Инстаграм во кругот на семејството и најблиските пријатели. Не ја криеше радоста по повод уште една година во низата […]

Сцена

Го остави бебето дома и замина на прослава: Како изгледа Александра еден месец по породувањето?

Пејачката Александра Пријовиќ, сега Живојиновиќ, се породи пред еден месец и откако стана мајка на малиот Александар таа и сопругот Филип не излегуваат од дома и цело време се покрај […]

Сцена

Дарко Лазиќ наздрави со вино, а потоа го покажа трудничкиот стомак на свршеницата

Познатиот пејач Дарко Лазиќ откако ја преживеа тешката сообраќајна несреќа во октомври минатата година, речиси и да го живее својот втор живот.   View this post on Instagram   ❤?❤ […]