Ознака: прослава

Македонија

Фејсбук преплавен со честитки за Законот за јазици

Објавувањето на Законот за јазици во Службен весник, со кој албанскиот е втор службен јазик на целата територија на Македонија синоќа на Фејсбук го прослави речиси цела ДУИ. По постот на […]

Македонија

Илир Мета во Скопје за Денот на албанската азбука

Во рамки на прославата на Денот на албанската азбука и 550 години од смртта на Ѓерѓ Кастриот – Скендербег претседателот на Република Албанија, Илир Мета, заедно со претседателот на македонското […]

Вести

ПОЛСКА ГОРИ: Стотици илјади луѓе на прослава, патриотите запалија знаме на ЕУ!

За да го прослават Денот на полската независност и 100-годишнината од крајот на Првата светска војна, околу 200.000 луѓе маршираа во Варшава. Тие беа следени од толпата предводена од патриотски […]

Сцена

Естрадата се „срами“: Еве како се појави избраникот на познатата пејачка на роденденот кај Цеца

Познатата пејачка Снежана Ѓуриќ заедно со нејзиниот избраник познатиот српски гинеколог Вања Милошевиќ беше дел од роденденската забава кај Цеца. Но она што веднаш им падна во очи на фоторепортерите […]

Сцена

Кога ќе дознаете што доби Цеца и вие ќе се наежите

Популарната пејачка Цеца Ражнатовиќ денес наполни 45 години, а денот го помина во друштво на своето семејство и блиските пријатели. Утрово, пред нејзината куќа во населбата Дедиње ја пречекаа неколку […]