Ознака: прослава

Вести

УТРЕ СИТЕ НА ПЛОШТАД: Еве во колку часот вардарци ќе поминат триумфално под Порта Македонија

Ракометните херои, ракометарите на Вардар утре во 11:15 ќе слетаат на скопскиот аеродром, од каде ќе се упатат кон плоштадот „Македонија“.Во 13 часот се очекува ракометарите на РК „Вардар“ да […]

Ракомет

Вака Столе Стоилов го прослави триумфот на Вардар!

Еуфорично вчеравечер во Келн се испиша историја, откако Вардар успеа да се искачи на врвот на ракометна Европа.Вардарци не направија горди, а Македонија слави за овој голем триумф. Најголема поддршка […]

Вести

Вардарци на прослава по натпреварот

Македонскиот ракометен шампион Вардар е нов европски првак, откако во неверојатна драма во „Ланксас арената“ го совлада ПСЖ со 24-23 и првпат во историјата стана шампион на стариот континент.Синоќа илјадници […]

Сцена

Цеца жешка, Анастасија пожешка на прославата. Како изгледаа тие погледнете?!

Разгалената Анастасија дури и на својот роденден го стори ова!Анастасија Ражнатовиќ за својот 19-ти роденден направи голема прослава за 50 пријатели во еден белградски ресторан. За оваа пригода таа облече […]

Вести

СДСМ слави новогодишни прослави на сметка на општина Центар

Вечерни талети, костуми, богаати трпези, жива музика беше вчерашната глетка во луксузниот хотел Александар Палас каде се собраа партиски функционери членови на општинската организација на СДСМ Центар, збогатена со присуството […]

Сцена

Каролина: Нема да го тужам Град Скопје

По објавите во дел од медиумите дека менаџерот на Каролина ќе го тужи град Скопје поради откажување на новогодишната прослава на плоштад Македонија, преку социјалните мрежи се огласи лично пејачката.-Би […]

Вести

СНИМКИ ОД ДРОН: Прослава на победата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија

По прес-конференцијата на ДИК, на која официјално беше потврдено дека со 51 освоен мандат ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија се победници на овие предвремени парламентарни избори граѓани масовно излегоа […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ ја слави големата победа низ скопските улици

ВМРО-ДПМНЕ ја слави големата победа низ скопските улициВМРО-ДПМНЕ почна да ја слави големата победа на предвремените парламентарни избори. По објавувањето на ДИК дека владејачката партија има освоено 51 пратеник, а […]