Ознака: прослава

Издвојуваме

Тридневна забава за третиот роденден на Капитол Мол

Пред 3 години, Капитол Мол ги отвори вратите за сите со цел да ги задоволи разновидните вкусови на своите посетители. Во топол амбиент заштитен од надворешните временски улови во сите […]

Сцена

Фујј! Тања Савиќ ги загрози колегите со она што го стори на маса полна со јадење!

Пејачката Тања Савиќ  ги  згрози  сите свои  колеги на снимањето  на новогодишната програма на телевизијата Дм Сат. Скоро  сите ѕвезди  од  сцената уживале  во богата трпеза, а многумина чекале  да седнат  […]

Балкан

Зоран Марјановиќ ѕверски ја избоде сопругата: Десет години затвор поради злосторството!

Зоран Марјановиќ (50) од Голема Иванча, кој е уапсен во јули годинава откако со нож ја избол сопругата Гордана Р. (34) по прославата на првиот роденден на нивната ќерка, осуден […]

Сцена

Лукас во прегратка на позната пејачка: Што ќе каже Соња за ова?

Дека помеѓу пејачите на српската естрада нема суета, секојдневно тоа го докажуваат ѕвездите со објави на социјалните мрежи. Тие се дружат на настапи, снимања, а често се повикуваат и на […]

Вести

Прослава за Мала Богородица во Калишта

Голем број верници, претставници од политичкиот и јавниот живот во Македонија, директорката на Комисијата за односи со верските заедници, Валентина Божиновска, претставници на локаните власти, денеска беа дел од централната […]

Локална самоуправа

Пензионерите од Прилеп, Кривогаштани и Долнени слават 70 години од постоењето на Пензионерската организација на Македонија

Пензионерите на општините: Прилеп, Кривогаштани и Долнени со пригодна свеченост го одбележаа големиот јубилеј 70 години од постоењето на Пензионерската организација на Макеоднија. Во присуство на голем број пензионери, граѓани […]

Сцена

Сергеј Трифуновиќ изрешетан во кафеана додека го славел роденденот

Славниот српски актер Сергеј Трифуновиќ вчера го прослави 44. роденден, а во врвот на забавата тој е изрешетан од митралез.Имено, акетрот кој е познат по големата смисла за хумор и […]

Локална самоуправа

Татковинска прослава по повод канонизацијата на Мајка Тереза

По повод прогласувањето на скопјанката Мајка Тереза за светица, од 4 до 11 септември во Скопје ќе се одржи Татковинската прослава „Денови на св. Мајка Тереза“.Програмата за ова одбележување беше […]