Ознака: прослава

Видео

ВИДЕО: „Оживеа“ железниот џин во Англија

Неверојатен механички човек висок 12 метри беше пуштен како дел од прославата за рударското наследство на Англија.Огромната марионета е наречена „Човекот-машина“ и е создадена во чест на 10-тата годишнина откако […]

Вести

На социјалните мрежи очајно се бараат исчезнатите во масакрот во Ница

Терористичкиот напад во Ница однесе најмалку 84 животи, додека над 100 лица се сместени во болница. Бидејќи идентитетот на жртвите не е објавен се уште, голем број семејства преку социјалните […]

Вести

Во Франција прогласена тридневна жалост

Тридневна национална жалост е прогласена во Франција, почнувајќи од утре, па до понеделник, објави денеска францускиот премиер Мануел Валс.Тој го изјави тоа по вонредната седница на Советот за одбрана свикана […]

Сцена

НЕ СМЕЕ „ДА ПИСНЕ“ ОД КРАЛИЦАТА: Елизабета му викаше на Вилијам пред публиката!

Тој е женет 33-годишен татко на две деца, со сериозна работа како пилот на хеликоптер за брза помош. Да додадеме дека тој е идниот британски крал.Сепак, принц Вилијам докажа дека […]