Ознака: проституција

Вести

Скандал во Пентагон: Американските маринци организирале јавни куќи и трговија со бело робје!?

Списокот на „достигнувања“ на некои американски маринци кој се наоѓаат во Бахреин е: организирање бордели за давање интимни услуги, трговија со луѓе, одземање на пасошите на „кралиците на ноќта“ за […]

Балкан

Имаше клиенти од ЦЕЛ БАЛКАН, но никој не знаеше дека има СИ ДА!

Четириесетгодишната проститутка Алиса С. неодамна почина, а по нејзината смрт во паника е цела Тузла и Босна и Херцеговина. Нејзиното постојано место за работа бил покрај една безниска пумпа на […]

Избор на уредникот

Како ја „анализираше“ Миленко Неделковски Наталија Ивчева! Лом!!!

Како ја „анализираше“ Миленко Неделковски Наталија Ивчева! Лом!!! Во кратки црти за медиумскиот заштитник на Мицко/Мивко Наталија, која своевремено беше прва руска виолина со текстовите во Инфомакс. Може Мицко тоа […]

Живот

Неверојатна приказна за брачен пар: Гледајќи вести открил со што му се занимава сопругата!

Игор Алексев гледал информативна програма на една телевизија, а потоа погледна сцена на апсење на проститутки во бордел, а шокот дошол кога сфатил дека тоа е неговата жена. Тој со […]

Живот Магазин

Инстаграм и отвори врати на елитната проституција, како да е нешто нормално

Магазинот BOF објави дека сите истражување за социјалните мрежи и нивното влијание врз луѓето имаат поразителни резултати. Имено, се докажало дека Инстаграм предизвикува депресивни мисли и ниско ниво на самодоверба […]

Балкан

Проститутката Фатима што „ширеше“ СИДА е уапсена

Заврши потрагата по 35 годишната државјанка на Јордан, проституката Фатима која наводно „ширела СИДА“ низ Србија полицијата трагаше неколку дена, информираат српските медиуми. Уапсена е.Српската полиција против државјанката на Јордан […]

Вести

Телата на 23 удавени жени пронајдени на југот на Италија

Телата на 23 удавени жени се најдени денес на југот на Италија. Најверојатно станува збор за Нигеријанки што се обидувале од Либија да дојдат во Европа преку Медитеранот, а нивниот […]

Живот

Малата Ана низ цртежи раскажувала за пеколот на Дилавер Бојку Леку

Трговијата со луѓе е едно од најголемите злосторства. Во пинеделнико беше убиен некрунисаниот балкански крал на проституцијата Дилавер Бојку Леку, кој препродавал жени во бели робје за 3-5 илјади евра.Во […]