Ознака: протестанти

Издвојуваме

Видео: Демонстрантите го прославуваат палењето на автобусот

Во близина на полициската станица кај Бит Пазар во Скопје демонстрантите го запалија автобусот на ЈСП, каде што возачот кој управувал со него избегал откако толпата му се приближила. Покрај […]