Ознака: протестен марш

Вести

Протестен марш на коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива

Kоалицијата Алијанса-Алтернатива денеска одржува демонстративен марш во знак на револт за изборниот ден и пребројувањето на гласовите од предвремените парламентарни избори. Маршот започна во 19 часот од паркот Чаир во […]

Македонија

Синдикатот на културата денес ќе одржи протестен марш

Како што информираат од Синдикатот, протестниот марш е со цел изразување на незадоволството и разочарувањето од згазените социјални права на вработените во културата поради отсуството на општ колективен договор веќе […]

Македонија

Протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани и барањата на Мицкоски

ВМРО-ДПМНЕ вчера оржа протестен марш во Кочани, а пред граѓаните се обрати лидерот на партијата, Христијан Мицкоски кој презентираше дел од барањата кои партијата ги доставува до Владата во име […]