Ознака: против ДИК

Македонија

“Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК

Денес од “Македонија-Блокира“ најавија поднесување кривична пријава против ДИК за, како што велат, свесно одбиената кандидатура на д-р Филип Петровски за претседател. “Македонија-Блокира„ на 21 март, четврток, до Основното јавно […]