Ознака: против

Македонија

Милошоски: Седум членки биле против датум за преговори со Македонија и Албанија  

На денешниот ЕУ Совет седум членки биле против датум за преговори со Македонија и Албанија: Франција, Холандија, Германија, Данска, Луксембург, Белгија и Шпанија. Дванаесет членки биле за преговори: Полска, Унгарија, […]

Балкан Вести

Германски пратеници против промена на границите

Денес пратеници на германскиот Бундестаг во Приштина изјавија дека Германија го поддржува продолжувањето на косовско-српскиот дијалог за нормализација кој треба да се забрза, но ќе се спротивстави на идејата за […]

Кулинарство

Милениумски германски рецепт од 3 состојки кој го регулира притисокот

Притисокот е како термометар за здравјето. Висок крвен притисок значи дека вашето срце работи потешко за да ја испумпа крвта. А, тоа е опасно зошто може да предизвика инфаркт, церебрални тромбози […]

Македонија

Пред Собрание протест против загадениот воздух

Денес во 13 часот пред македонското Собрание започна мирен протест на група граѓани организирани против загадениот воздух. Тие, како што велат за “Независен весник“, се загрижени за состојбата на воздухот […]

Македонија

И денес протести пред Собранието против уставните измени

И  покрај студното време и снегот група граѓани и денес излегоа на протест пред Собранието на Република Македонија против уставните измени. Тие велат дека протестот е за одбрана на македонското […]

Македонија

„Македонија блокира“ постави шатори пред Собранието

Демонстрантите поставија шатори на улицата пред Собранието, откако попладнево започнаа со протестот против утврдување на нацрт-амандманите согласно договорот од Преспа, со кој се предвидува промена на уставното име на Република […]

Вести Македонија

Протест пред Собрание

Пред почетокот на собраниската седница на која почна постапката за Уставни измени, пред зградата на Собранието на Република Македонија се собраа група граѓани, кои протестираат против таквата постапка, јавува Прессингтв.мк. […]