Ознака: Протоколот за членство

Македонија

Албанија трета ќе го ратификува протоколот за членство на Македонија во НАТО

По Грција и Словенија Албанија ќе биде трета земја-членка на НАТО која ќе го ратификува протоколот за членство на Македонија во НАТО. Албанското собрание утре ќе го ратификува протоколот, а на седницата ќе присуствува […]

Балкан Вести

Грчкиот Парламент го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО

Парламентот на Грција синоќа по речиси 11 часа расправа, со 153 гласа „за“, 140 „против“ и 1 воздржан, го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО, јави дописничката на […]