Ознака: Протоколот

Свет

Трамп го испрати протоколот за македонското членство во НАТО за ратификација

Како што соопшти Белата куќа американскиот претседател Доналд Трамп го испрати за ратификација во Сенатот протоколот за присоединување на Северна Македонија во НАТО. Во писмото на Трамп до Сенатот се […]

Балкан Вести

Бугарија го одобри Протоколот за Северноатлантскиот договор

Исто како што во 1992. година Бугарија прва ја призна Македонија како независна држава, и сега бугарската Влада прва го одобри нацртот на Протоколот за Северноатлантскиот договор, објави БГНЕС. Владата во Софија го […]