Ознака: протокол

Вести

Нејасен успехот на учебната година: „Наставниците со хронични болести да останат дома“

Одложувањето на учебната година, кратењето на часовите и измената на школскиот календар иако се надвор од законските одредби, не ја алармираат потребата од законски измени иако не дели еден месец […]

Вести

Изготвен протокол за отворање на градинките: Еве кои дечиња ќе бидат приоритет за згрижување

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за заразни болести и претставници на Министерството за здравство беше одлучено да се направи ажурирање на податоците […]

Вести

Се работи на протоколот за враќање на децата во градинките

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека се работи на протоколот за згрижување на децата во градинките и оти разменуваат детали Комисијата за заразни болести […]

Вести

Македонија влезе во НАТО, Шпанија го ратификуваше протоколот

Македонија влезе во НАТО, Шпанија го ратификуваше протоколот. Сликата беше малку чудна бидејќи седиштата беа празни и гласањето се одвиваше онлајн, поради кризата со КОРОНА вирусот, кој денеска ескалира токму […]

Избор на уредникот Историја

Преобјавено: За прв пат објавен протоколот за пренесување на моштите на Гоце Делчев

Преобјавено. Вечерва објавивме повторно неколку текстови за нашиот голем револуционер Гоце Делчев. Во таа насока заокружуваме со Протоколот за пренесување на моштите во Македонија кој што се чува во Државниот […]

Вести

ФОТО: И во Ватикан се обрука: Заев ги прекрши строгите протоколи

Заев и во Ватикан се обрука, ги прекрши строгите протоколиВатикан важи за едно од местата со најстроги протоколи на однесување во светот. На сите официјални настани поканетите гости однапред се […]