Ознака: професионален војник

Македонија

Професионален војник до Шекеринска: Министерке, ќе останете без стража!

Професионален војник, Албанец, ѝ се обраќа на министерката за одбрана Радмила Шекеринска, за да ја запознае со мизерните услови во кои работат војниците на АРМ, без разлика на националноста, кои […]

Црна хроника

Почина професионален војник на АРМ, по гаснење пожар на Криволак

Професионалниот војник  О.Х. (35) починал синоќа во Здравствениот дом во Неготино, откако претходно со свои колеги учествувал во гаснење пожар на армискиот полигон Криволак, кој избувнал по извршено планско гаѓање […]