Ознака: професори

Вести Македонија

КОГА МИЛАН КУНДЕРА ПОДОБРО ЈА РАЗБИРА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА ОД НАС

Професори од Харвард, Принстон, Лондон, Болоња, Загреб, Австралија и други места, како и писатели, поети, уметници, уредници, издавачи и други интелектуалци го ставија својот потпис на „Отворено писмо’ со аргументи […]

Вести

Заев најави дека ќе брка професори и наставници од работа

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев во своето гостување во емисијата 24 Отворено на Телевизија 24 најави дека ќе брка професори и наставници од работа.Заев изјави дека не требало […]

Вести

Професори ги затвораат профилите на „Фејсбук“ поради критичкиот став кон Заев

Денес разбрав дека колешката Катерина Колозова била принудена да го затвори профилот на „Фејсбук“ под притисок на хајката против нејзиниот начин на размислување за излез од кризата, објави професорката Билјана […]

Вести

Професори, интелектуалци, аналитичари и граѓани: Државничка одлука на Иванов во согласност со Уставот, против туѓи платформи

Вистински чувар на суверенитетот, унитарноста и идентитетот на државата. Со ваков претседател ќе ги оствариме сите цели ќе ја сочуваме татковината. Ова е ставот на експертите, интелектуалците и граѓаните во […]

Вести

Интелектуалците порачуваат: Доста е од обидите за продажба и тргување со Македонија!

Голем број интелектуалци и професори преку социјалните мрежи порачуваат дека е доста од обидите за продажба и тргување со Македонија. Предупредуваат никој да не си игра со оган, бидејќи ќе […]

Балкан

ПРОДОЛЖУВА СЕКС АФЕРАТА: Ученичката откри уште еден скандалозен детаљ за професорот!

Скандал го потресе регионот. Тамара Маринковиќ, авторка на книгата „Трофеи“, го обвини Мирослав Блануша, поранешниот наставник по физичко од Сообраќајно-техничкото училиште во Земун дека е „стар душегрижен педофил“ која на […]

Балкан

УЧЕНИЧКА ОПИШАЛА СЕКС СО ПРОФЕСОР: „Кога навлече кон*ом ме праша зошто ги стегам нозете“

Тамара Маринковиќ (22), крена прашина со дебитантската книга „Трофеи“, во која опишала интимен однос со професор од Сообраќајно-техничкото училиште во Земун, чиј ученик била до пред четири години.Оваа девојка, во […]

Вести

Турција планира да вработи нови 20.000 професори по неуспешниот државен удар

Турските власти соопштија дека планираат да вработат 20.000 наставници кои треба да ги заменат отпуштените од чистката, што е преземена по неуспешниот обид за пуч во оваа земја, јави Танјуг.Турскиот […]

Вести

Студентите со порака до професорите кои им бараа мито: „Донирај мито, положи испит“

Студентите дадоа силна поддршка на борбата против корупцијата во високото образование.Со години на Економски факултет во Скопје трпеле притисоци и барања за мито како би го положиле испитот. Утринава студентите […]

Вести

Видео: Димовски: СДСМ упорно ги штити професорите кои што уништија стотици студенти и фамилии

На денешната собраниска расправа во Собранието на Република Македонија пратениците дискутираат по повод точката од дневниот ред во врска со поднесената интерпелација од страна на СДСМ за работата на претседателот […]

Вести

Пронајдени ДОКАЗИ: професорите барале од 500 до 100 евра мито за положен испит!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал од 2014 година координиран од Основно јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, по претходно добиени информации и пријави од […]

Вести

Видео од полициската аксија во која беа апсени професорите

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал од 2014 година во координација со Основно Јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, по претходно добиени криминалистичко разузнавачки информации […]