Ознака: прошетка

Сцена

За обична прошетка носи комбинација која чини брдо пари: Сите гледаа во Розга среде улица која се прошета со шест илјади евра

Хрватската пејачка Јелена Розга (43) неодамна објави фотографии од својата прошетка, а наместо таа целото внимание го привлече нејзината комбинација која чини цело брдо пари. Имено познатата пејачка сподели фотографија […]

Сцена

Богдана Ражнатовиќ се прошета со гол стомак на само три месеци по породувањето

Сопругата на Вељко Ражнатовиќ, Богдана, го привлекува вниманието на медиумите откако таа започна да излегува со синот на Цеца Ражнатовиќ, му стана сопруга, па роди и син. Медиумите особено пишуваа […]

Сцена

Анџелина Џоли во опуштено издание замина на прошетка со приватен авион!

Холивудската актерка Анџелина Џоли (45) беше сликана со заштитна маска, додека излегува од приватен авион со своите деца во Лос Анџелес. Всушност, 45-годишната актерка се вратила од краток пат на […]

Сцена

По неполн месец од породувањето Сања Николиќ излезе на прва прошетка со синчето

Марко Маринковиќ – Слаткар и неговата сопруга Сања Николиќ на средината на април, поточно на 15.04.2020 година се реализираа во нивната најважна улога – станаа родители на син. Парот за […]

Меѓународен фудбал

Правилата важат за сите, но не и за Роналдо- еве што правеше во време кога државата е во карантин

Кристијано Роналдо донираше неколку милиони евра за португалските болници во борбата против коронавирус. И покрај хуманиот гест Португалецот со еден потег предизвика гнев кај тамошната јавност. Фоторепортерите го „фатија“ како […]

Сцена

Прва фотографија со бебето по породувањето: Пријовиќ го прошета синот среде улица, па заборави дека е популарна пејачка

Пејачката Александра Пријовиќ се породи пред два месеци и на свет го донесе синот Александар. Српските медиуми по два месеци прв пат објавија дека ја уловиле пејачката во прошетка со […]

Коментари

Колапс: прошетка со стотина луѓе на Мицковски во Кочани. Продолжува демонтажата на партијата

Тотален дебакл. Партијата на Мицковски преминува во небитна група. Никој жив не му излегува на прошетките кои ги започна летоска на „широк сокак“. Членството не само што не излегува туку […]

Македонија

Илир Мета во Скопје за Денот на албанската азбука

Во рамки на прославата на Денот на албанската азбука и 550 години од смртта на Ѓерѓ Кастриот – Скендербег претседателот на Република Албанија, Илир Мета, заедно со претседателот на македонското […]