Ознака: проширени вени

Живот

4 вежби кои за 20 дена ја намалуваат видливоста на проширените вени

Многу жени патат од проширени вени, поради што тешко се одлучуваат да ги разголат нозете кога ќе затопли. Па, како да ја спречите оваа несакна појава? Одлична превензција е: Повремената […]

Нега и убавина

Мачкајте ги проширените вени со ова масло – целосно е природно, а од него веднаш ќе исчезнат

Оваа исклучително лековита билка кај нас е позната по своите својства да ги исцелува раните и оштетувањата на кожата. Невенот е билка која потекнува од Индија. Најголем број магиски обреди […]

Живот

Збогум за проширени вени и испукани пети за само 10 дена: Лек кој прави чуда!

Кога зборуваме за нозе веднаш ни текнува на сувата кожа и испуканите пети кои се најчест проблем. Погрешни чевли, недостаток на грижа, нездрава прехрана и недостаток на влага во кожата […]

Живот

Намачкајте ги нозете со ова масло: Повеќе никогаш нема да имате проблеми со проширени вени!

Оваа особено лековита билка е позната по своите својства за лекување на оштетена и уништена кожа.Невен е билка која потекнува од Индија. Најмногу магиски обреди ширум светот се правеле со […]

Живот

„Излечив проширени вени со рецепт од мојата баба“ – Резултатите се видливи веднаш!

Најголем фактор на ризик за развој на проширени вени нормално е генетиката, што значи дека ќе морате да ги имате ако и вашата мајка ги има. Проширените вени најчесто се […]

Живот

Знаете ли што ќе добиете кога ќе натопите ловоров лист со маслиново масло и ќе загреете? Ќе се изненадите!

 Денес ќе ви откриеме нешто повеќе за овој производ, и начин на негова примена.Ловоровиот лист е добро познат и омилен зачин, а долго време има и посебно место во нашата […]