Ознака: проштално писмо

Балкан

Со тажна песна го најави самоубиството: Ова се стиховите од момчето што се фрли под воз

„Те сакам и јас тебе и те молам не тагувај“ – со овие зборови го започна прошталното писмо Урош Дикиќ (19), кој се самоуби скокајќи под товарен воз.Несреќното момче вчера […]

Живот

Даниел се обеси поради малтретирање. Прошталното писмо ги расплака родителите!

Тринаесетгодишното момче Даниел Фицпатрик од Лонг Ајленд си го одзело животот во четвртокот, поради малтретирањето кое го трпело од школските другари.Во прошталното писмо кое тинејџерот го оставил се наведува дека […]

Црна хроника

Брачна двојка и нивните 3 малолетни деца се пронајдени мртви во нивниот дом!

Брачна двојка од американската сојузна држава Пенсилванија и нивните три малолетни деца, се пронајдени мртви во нивната куќа, соопшти локалната полиција.Во соопштението на полицијата се вели дека станува збор за […]

Вести

Пронајдено ПРОШТАЛНО ПИСМО на терористот од Германија: „Татко, моли се да…“

Неколку страници од бележникот на авганистанскиот 17-годишен терорист, кој нападна патници во воз во Баварија со секира, можат да се сметаат за проштално писмо, објави баварската полиција, јавува РТ.Во писмото […]