Ознака: пруга

Коментари

Цел живот градиме пруга кон Бугарија, а како тргнало ќе ни треба уште два животи

Така некако. Цел живот градиме пруга кон Бугарија, а како тргнало ќе ни треба уште два животи… Далечната 1994, значи пред скоро 25 години или четврт век се градеше истава пруга […]

Вести Свет

Делови од тела на тројца мигранти пронајдени на пруга во Грција

Според соопштението на грчките власти денес на пруга во близина на границата со Турција биле пронајдени распарчените тела на три лица, за кои се верува дека се мигранти кои во текот […]

Балкан

Загинала додека се обидувала да го спаси глувонемиот син

Лепосава Пешиќ загинала заедно со својот 59-годишен син, додека се обидувала да го оттргне од пругата пред доаѓањето на локомотивата.Јован, кој бил глувонем уште од раѓање, не ја слушнал локомотивата […]

Балкан

Откако беше минирана пругата до Косовска Митровица, возот се врати назад во Белград!

Утринава во 03.56 часот на железничката станица во Белград пристигнал возот кој во саботата за малку не предизвика нов воен конфликт во Косово, превезувјќи патници од Белград во Косовска Митровица, […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ за железницата не мрдна со прст

Бетонските столбови од пругата кон Бугарија се сиот спомен на владеењето на СДСМ во Македонија. Големите зборови и нула реализација се вистинскиот симбол на се што СДСМ правеше во државата […]

Црна хроника

Пронајден е мртов маж во близина на железничката пруга Кичево-Скопје

Во 18 часот и 45 минути синоќа на месноста „Сеферов бунар“, поточно во непосредна близина на железничката пруга Кичево – Скопје, бил пронајден починат маж. Според податоците од полицијата се […]

Балкан

СТРАШНА НЕСРЕЌА: 14-годишно момче го удри воз!

Директорот на Брзата помош во Крагујевац Александар Кличковиќ, вели дека лекарите извршиле имобилизација на скршеницата.По интервенцијата, тинејџерот веднаш е префрлен на одделението за Детска хирургија во Клиничкиот центар. Иако рампата […]