Ознака: псај

Сцена

Беше буцкото кој го направи најголемиот хит во светот: Погледнете како денес изгледа Псај, пејачот на „Gangnam Style”

Песната “Gangnam Style” беше најслушаната песна на Јутјуб со над 3 милијарди прегледи сѐ до појавата на “Despacito” која води со 6 милијарди. 31-годишната корејска поп ѕвезда Псај со својот […]

Сцена

Psy ќе се појави во стрип!

Стрип серијата “Слава” (“Беспрекорните”), како херои ги имаше Бритни Спирс, Лејди Гага и други, и сега на цртан филм патот “од трње до ѕвездите” ќе му го прикажат и на […]

Занимливости

Новиот хит на Psy има 100 милиони прегледувања на YouTube

 Новиот спот на јужнокорејската музичка ѕвезда Psy во средата ја надмина границата до 100 милиони прегледувања на интернет ресурсот за размена на видео материјала YouTube откако се појави минатиот викенд, […]

Сцена

Псај повикувал на убиство на американците

Престрашени сеАмериканците! Корејскиот рапер Psaj во со големио хит “Gangnam stajl” ја полуде планетата но неговата огромна популарност Америка е доведена во прашање откако американските медиуми открија дека Psaj во […]