Ознака: ПСЖ – трансфери

Меѓународен фудбал

„Тајмс“: Вејн Руни за 40 милиони фунти во ПСЖ

Англиските медиуми, поточно, „Тајмс“, пренесува дека Париз Сент Жермен сериозно размислува во намерата да го ангажира фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни и да направи неверојатен тандем во нападот со […]

Меѓународен фудбал

Кањизарез: Роналдо заминува во ПСЖ

Доколку одлучи да го напушти клубот, следната дестинација на Роналдо најверојатно би била Париз Сент Жермен, изјави Сантијаго Кањизарез, поранешниот голман на Валенсија и Реал Мадрид. Кањизарез вели дека Роналдо […]