Ознака: псж

Ракомет

Вардар поразен од ПСЖ

Ракометарите на Вардар го загубија мечот за третото место на Ф4 турнирот во Келн против ПСЖ со 29-28 (14-15). „Црвено-црните“ беа подобриот тим и имаа водство во поголем дел од […]

Меѓународен фудбал

ПСЖ се провлече, Јувентус сигурен

Фудбалерите на ПСЖ и Јувентус изборија пласман во четвртфиналето во Лигата на шампиони, откако во осминафиналните двомечи беа подобри од Валенсија односно Селтик.ПСЖ без најдобриот играч Златан Ибрахимовиќ, на домашен […]

Меѓународен фудбал

ЛШ: Јувентус и ПСЖ чекор до пласманот во 1/4 финалето

Јувентус и Пари Сен Жермен со ‘една нога’ се веќе во четврт финалето, во Лигата на шампиони, откако како гости забележаа победи над Селтик односно Валенсија.Италијанскиот шампион на „Селтик Парк“ […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Чиј гол е подобар – Роналдо од 20 метри или Ибрахимовиќ со 180km/h?

Роналдо и Ибрахимовиќ постигнаа фантастични голови на натпреварите кои ги одиграа за своите екипи овој викенд. Вие одлучете чиј гол е поубав.  Роналдо се врати во голгетерската форма на градското […]

Меѓународен фудбал

Пасторе не може со Ибрахимовиќ

Хавиер Пасторе не може да дојде до израз покрај швеѓанецот Ибрахимовиќ, а тоа мислење го дели и Мауро Зампарини. Аргентинскиот интернационалец во редовите на ПСЖ дојде како големо засилување ланското […]

Меѓународен фудбал

Ибрахимовиќ: Мојот син е подобар од тебе!

Златан Ибрахимовиќ според пишувањата на француските медиуми направил циркус во соблекувалната на ПСЖ на полувремето од мечот со Троја. Златан Ибрахимовиќ е тежок соиграч, на многумина им дојде подобро неговото […]

Меѓународен фудбал

Пасторе и Снајдер ги менуваат дресовите?

Италијанските медиуми шпекулираат дека може да има трампа на играчи на релација Парис Сент Жермен – Интер, а трампата би била наводно Пасторе-Снајдер. Иднината на холанѓанецот во екипата на Интер […]

Меѓународен фудбал

Видео: Ибрахимовиќ повторно во обид за „Ножички“, неуспешно…

Фудбалерот на Парис Сент Жермен неодамна ги израдува фудбалските фанови ширум светот постигнувајќи прекрасен гол со „ножички“, швеѓанецот се обиде тоа да го направи и на мечот со Сент Етјен, […]

Меѓународен фудбал

ПСЖ објави дека пристигнува Ешли Кол – па се предомисли

ПСЖ избриша твит на својот официјален Твитер профил каде првично потврди дека Ешли Кол ова лето ќе го облече дресот на клубот од Париз.  На Твитер профилот на ПСЖ пишуваше: “Angleterre […]