Ознака: псж

Меѓународен фудбал

Видео: Ибрахимовиќ повторно во обид за „Ножички“, неуспешно…

Фудбалерот на Парис Сент Жермен неодамна ги израдува фудбалските фанови ширум светот постигнувајќи прекрасен гол со „ножички“, швеѓанецот се обиде тоа да го направи и на мечот со Сент Етјен, […]

Меѓународен фудбал

ПСЖ објави дека пристигнува Ешли Кол – па се предомисли

ПСЖ избриша твит на својот официјален Твитер профил каде првично потврди дека Ешли Кол ова лето ќе го облече дресот на клубот од Париз.  На Твитер профилот на ПСЖ пишуваше: “Angleterre […]

Меѓународен фудбал

ПСЖ нуди 123 милиони евра за Роналдо

Богатите челници на Парис Сент Жермен се спремни да ги срушат рекордите кога е во прашање висината на цената на трансферот во фудбалот. Минатите неколку месеци константно се обрнуваше големо […]

Меѓународен фудбал

Леонардо: Ибрахимовиќ во ранг со Меси и Роналдо

Спортскиот директор на ПСЖ смета дека швеѓанецот поседува исти фудбалски квалитети како Лионел Меси и Кристиано Роналдо. Златан Ибрахимовиќ ја поправи својата форма по преминувањето во Париз Сент Жермен иако […]