Ознака: птичји груп

Вести

Нема нови случаи на птичји грип, состојбата будно се следи

Состојбата во струшкото село Мороиште  е мирна и будно се следи. До овој момент, сите земени брисеви за утврдување птичји грип се негативни, рече директорот на Агенцијата за храна и […]