Ознака: пудинг

Кулинарство

Пудинг со јагоди

Пудингот со јагоди е идеално освежување во текот на летото, а истовремено се подготвува брзо и лесно. Потребни состојки: -половина литар млеко -1 пудинг со вкус на банана -4 лажици […]

Кулинарство

Појадок што ќе ве разбуди и засити: Рецепт за неодолив пудинг со кафе крем

Далгона, кремаста сензација од само три состојки: инстант кафе, шеќер и вода, беше еден од најголемите хитови за време на карантинот, а готвачите ширум светот започнаа да го комбинираат „новото […]