Ознака: пудра

Занимливости

Флеките од пудра тешко се отстрануваат, но со овој трик тоа е БРЗО и ЕДНОСТАВНО

Сите знаеме колку може да биде вознемирувачки трагата на шминка на облеката. Сега има еден хит совет што мора да го пробате веднаш. Без разлика дали срдечно се прегрнавте со […]

Живот

Потрошила повеќе од 10.000 долари на својата бизарна зависност: 15 години криела што прави во тоалетот, а потоа сопругот дознал сè

44-годишната Лиса Андерсон од Девон, Велика Британија, има чудна зависност – таа јаде талк. Оваа жена, како што пишуваат медиумите, веќе една деценија јаде бебешка пудра и никако не може […]

Видео

Ставила 100 слоја ПУДРА! Погледнете што и се случило на лицето!

Блогерката Џили, одлучила да види како ќе изгледа, откако на кожата ќе нанесе 100 слоја течна пудра!За овој потфат и било потребно повеќе време. По триесеттиот слој, морала лицето да […]