Ознака: пукотници

Црна хроника

Во пукотници во бар во Канзас, засега четворица убиени (ВИДЕО)

Четири лица се убиени во пукотници во Канзас во недела наутро, објавила локалната полиција. Напаѓачот влегол во барот во центарот на градот, отворил оган и пукал во вкупно деветмина, потврдила […]

Вести

Пет луѓе убиени во пукотници во Орландо

Пет луѓе, вклучувајќи го и напаѓачот се убиени во пукотници во Орландо, јавуваат западните медиуми.Полицијата соопшти дека засега нема поврзаност со тероризам, туку оти се работи за инцидент предизвикан поради […]

Вести

Пукотници кај Прилеп

Вчеравечер во 22,40 во полициската станица на ГП-Старавина било пријавено дека на местото викано Расимбегов мост во близина на Прилеп, во два наврати било пукано од огнено оружје.Во 23,15 часот […]

Вести

Пукотници на пречекот на Села: Ќе замижат ли СДСМ и Нухиу пред ова?

По напуштањето на болницата во Тетово, каде помина 9 дена, лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села е пречекан со незаконско пукање од огнено оружје и славје, пишува порталот Денешен.мк.Прашањето […]

Вести

Фото: Напаѓачот од Минхен се самоубил пред очите на полицијата

Германецот со иранско потекло кој синоќа во Минхен уби девет, а рани 27 луѓе извршил самоубиство пред очите на полицајците, соопшти минхенската полиција.Како што се наведува, напаѓачот (18) синоќа околу […]

Вести

ВИДЕО: Повеќе терористи пукале од кров, освен во трговскиот пукано и во железничка станица

Никој од повеќето напаѓачи кои денеска го извршија терористичкиот напад во Минхен, не е уапсен.Очевидците кажуваат дека во трговскиот центар пукале најмалку тројца вооружени мажи, а дел од медиумите пишуваат […]