Ознака: Пулсот на Гавро

Вести Избор на уредникот Фото

Аманет 1903 во хумана акција, го прозваа Стојанче Ангелов кој давал лажни ветувања на бранителите

Мачно е, гневно е, болно е, кога маж од 59 години кој бил спремен животот да го даде за Татковината со солзи во очите ти кажува како е заборавен од […]

Избор на уредникот

Разочаран сум од денешниов протест. Си заминав уште на говорот на Љупчо Палевски

Јас морам искрено да го кажам следново: Како искрен патриот кој нема апсолутно никаква скриена намера,кого не го интересира популарност кај дијаспората за да може потоа да влече пари од […]

Избор на уредникот

Зошто сме иделе само пред домовите на ВМРО ДПМНЕ? Бреееј тенекија брееј!

Миленко сега и Бачев ли ќе го шеруваш? -коментар на слеп партиски Македонец на пост кај Миленко Неделковски во врска со вчерашниот протест пред домот на Василевски. -И до кога […]

Избор на уредникот

Мицковски не ви верувам! Вашето однесување направи да не ви верувам!

Не знам можеби уште слават Мицкоски, Каракамишева, нивните новинарски поддржувачи, ама само додека народот ги поддржува како политичари, Неделковски и Нонковиќ, штабските глувчиња, преговарачка победа на ВМРО ДПМНЕ на која […]

Избор на уредникот

Мицковски мора да оди на бојкот на референдумот или ќе ја погреба Македонија

Гавро стана редовен проследувач на нашата реалност, секојдневие со неговите, јасни, кратки и прецизни статуси на Фејсбук. Со тоа се вбројува во малкумината во Македонија кои оваа социјална мрежа ја […]

Избор на уредникот

Митингот на 2 јуни беше класична манипулација

Викендов помина во една многу еуфорична атмосфера на фб, со многу заблагодарувања на Господ, на нашиот јужен сосед за тоа што ни го “спасиле” Името! Меѓутоа ако направиме подлабока анализа […]