Ознака: Пулс

Технологија

Прстен ви овозможува да го почувствувате пулсот на саканата личност каде и да се наоѓате

Додека напредокот на технологијата ни понуди различни начини за комуникација насекаде низ светот, не постои споредлив параметар со директната комуникација со саканите – очи в очи.Никој не сака да биде […]

Црна хроника

Мајка на 11 деца два пати го победи ракот, а почина од рацете на терорист во Орландо

Мајка на 11 деца, 49-годишната Бренда Ли Маркез Мекул, била во можност да го победи ракот два пати, но починала во рацете на терорист кога пукал во геј клуб во […]