Ознака: пулс24мк

Издвојуваме

Поранешниот градоначалник на Охрид за една година потрошил 70.000 евра на ручеци

Недомаќинското работење на поранешниот охридски градоначалник Александар Петрески излегува на површина. Секојдневно се разоткриваат фрапантни податоци за раководењето на општина Охрид од страна на Петрески. Поради недомаќинското работење, Александар Петрески […]

Мода

Епл со нов изум: иШтикла!

Ете и тоа се случи, дојде последната мода во Македонија. Директно од Силиконската и од дизајнерите на Епл ни доаѓа најновиот нивен изум иШтикла (iStikla). Моделот може да се најде […]

Сцена

Видеото на Гавазова – Докторе со 2 милиони прегледи

Гавазова руши рекорди. Нејзиното видео за ДОКТОРОТ е прегледано на Јутјуб веќе приближно два милиони пати… Се разбира Сузе е наша омилена ѕвезда, која стотици илјади луѓе насекаде ја обожуваат. […]

Занимливости

Прекрасна фотографија на земјата со космонаут

Космонаутот Брус Мекендис бил снимен на оддалеченост од 100тина метри од спејсшатлот Челенџер во далечната 1984 година. Фотографијата делува како фотошопирана, но не е. Туку е автентична. И е ретка. […]

Живот

Ве интересира како изгледаше Скопје завчера навечер?

Дали ве интересира како изгледаше Скопје завчера навечер?  Порталот ТЗМ.МК ги има најновите и најинтересни фотки од најдобрите места во Скопје. Што мислите беше празно или имаше журка? Еве линк […]