Ознака: пулс24мк

Занимливости

Има 17 години, а својот производ го продал на Yahoo за десетици милиони фунти

Тинејџер од Велика Британија, Ник Д'Алоисио, ја продаде својата апликација на Yahoo за “десетици милиони фунти”, јавува БиБиСи. Апликацијата Summly , дизајнирана од овој 17-годишник, на едно место собира вести […]