Ознака: пуч

Избор на уредникот

Неделковски: Бејли, СДС и ДПМНЕ против МАКЕДОНСКИОТ народ!

Народот сака јасни пораки. Засега, новото раководство на ВМРО ДПМНЕ претставено во двоецот Мицковски-Ѓорчев не ја соопшти својата визија и стратегија за иднината на партијата. Ние гласачите, не знаеме дали […]

Вести

Се прави обид за воведување на РЕЖИМ од страна на СДС и Албанците

Во Македонија, денеска, вчера и утре се прави обид за воведување на РЕЖИМ и ДИКТАТУРА од страна на малцинството врз МНОЗИНСКИОТ МАКЕДОНСКИ НАРОД. Сето тоа е потпомогнато од страна на […]

Вести

Зоран Заев повика на „Пуч“ и избор на нелегитимен претседател на Собранието

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска од собраниската говорница повика на државен удар и избор на нелегитимен претседател на Собранието на Република Македонија, надвор од собранискиот деловник и процедура, спротивно […]

Вести

СДСМ со обид за Пуч во Собрание: Сака да избере спикер кој ја нема отфрлено и осудено Тиранската платформа

СДСМ се обиде да изврши Пуч во Собранието со неделовничкиот предлог да се скрати правото на дискусија и да се премине веднаш на следната точка, избор на претседател на Собранието.Собранието […]

Вести

Милошоски: На денот на предавството на Јуда, амнестираните за „Пуч“ заговараат нов пуч во Собранието

На денот на предавството на Јуда, амнестираните за “Пуч” заговараат нов пуч во Собранието, напиша на својот ФБ профил пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски.-Туѓи платформи против Македонија, за 30 сребреници! […]

Вести

СЈО следната недела ќе ги образложи причините за откажувањето на „Пуч” на средбата со Советот на јавни обвинители

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и претседателот на Советот на јавни обвинители Петар Аневски денеска имаа средба во врска со преземањето на списите и документацијата од предметот „Пуч“ од страна […]

Вести

Заев е виновен за „Пуч“ и затоа молчи за аболицијата што му ја подари Јанева, исто како што молчеше и за „Глобал“

Секој човек кој држи до своите чест и углед, доколку е обвинет за криминал ќе инсистира да си го обели образот и да ја докаже својата невиност. Секој кој што […]

Политички партии

Милошоски: Јанева наместо како обвинител на Заев се појави како негов бранител

Денес уште еднаш да потсетиме за непрофесионалноста на Катица Јанева, која што ја погази заклетвата која ја има дадено како обвинител и наместо обвинител на осомничениот криминалец Зоран Заев, се […]