Ознака: пушкин

Вести

Збогум за Пушкин, Толстој, Булгаков… од улиците на Киев. Преименувани 95 улици

Поради руската инвазија на Украина, главниот град Киев преименуваше 95 улици и плоштади чии имиња потсетуваа на Русија или Советскиот Сојуз. Ова во четвртокот го соопшти градоначалникот Виталиј Кличко. Така, […]