Ознака: пчели

Занимливости

Сите пчели на неговата рака: Овој човек исплаши многу на социјалните мрежи!

Еден пчелар решил рачно да ги префрли своите пчели од едно на друго место. Корисниците на социјалните мрежи не можеа да поверуваат дека тој решил да ги носи на голи […]

Сцена

Атиџе: Сакам малку да ме остават на раат, си имам работа со пчелите

Сакам малку да ме остават на раат од интервјуа. Со пчелите си имам работа, порача денеска на прес-конференција преку видео врска од Холивуд, ѕвездата од „Медена земја“, Атиџе Муратова. Атиџе, […]

Магазин

Божјо чудо или мит ? Погледнете како пчелите покажуваат почит и лоjaлност кон иконите

Во регионот Капандрити кај Атина се случи прекраснa глетка. Пред десет години, еден побожен пчелар по име Исидорос Тиминис помисли да ја стави икoната на Рacпетието на Господ во една […]