Ознака: пченка

Живот

Избегнувајте ги овие намирници и за 2 недели ќе имате рамен стомак и 5 кг помалку

Ова е најбрзата диета за рамен стомак, која за разлика од другите брзи диети, има позитивни ефекти и врз вашето здравје. Врвниот кардиолог д-р Вилијам Дејвис, тврди дека до вакви промени […]

Кулинарство

Земете најобична пченка и сами направете пуканки во микробранова печка!

Наједноставен и  најекономичен начин на подготовкаНе морате да купувате  веќе подготвени и   зачинети  пуканки. Тие обично имаат многу  сол и  поскапи се. Еве ова го можете и  сами! Потребна ви  […]