Ознака: пченка

Кулинарство

Рецепт за ќофтиња со грашок, пченка и сирење

Со оваа мешавини од грашок, пченка и сирење можете да направите вкусен бургер од зеленчук. Рецепт за ќофтиња со грашок, пченка и сирењеПотребни состојки:300 грама варен грашок100 грама варена пченка100 […]

Кулинарство

Салата со тарана и пченка

1 шолја тарана (200 мл)1 шолја зрна конзервирана пченка2 домата (исечкани на ситни коцки)1 краставица (исечкана на ситни коцки)150 г дробено Фета сирењесок од 1/2 лимон1 лажица сечкан магдоносмаслиново масло, сол […]

Живот

Овие 8 намирници многумина ги сметаат за диетални и здрави, а тие всушност го отежнуваат слабеењето

Полни се со сол, калории и адитиви За да се ослободите од прекумерниот внес на калории, а со тоа и од вишокот тежина, треба да се стави голем акцент на […]

Кулинарство

Совршена летна пица со моцарела, босилек и пченка

Доколку сакате да испробате нешто ново и интересно, поедноставнета верзија на пица со помалку тешки состојки за летниот период, го имаме вистинскиот рецепт за вас. Тенко, крцкаво тесто, многу доматен […]

Кулинарство

Совршена летна пица со моцарела, босилек и пченка

Доколку сакате да испробате нешто ново и интересно, поедноставнета верзија на пица со помалку тешки состојки за летниот период, го имаме вистинскиот рецепт за вас. Тенко, крцкаво тесто, многу доматен […]