Ознака: работилница

Култура

Детска работилница за видео игри во Радовиш

Денеска во соработка со Центарот за култура „Ацо Караманов“ во Радовиш ќе се одржи работилница за изработка за концепт за видео игра за основци на тема „Екологија“ со почеток од 12.30 часот. Децата […]

Вести

Задолжителна едукација на ОИК пред изборите на 11 декември

Тимови на Државната изборна комисија денеска, утре и во четврток ќе ја одржат последната серија работилници за задолжителна едукација на општинските изборни комисии пред Предвремените парламентарни избори 2016 година закажани […]

Избор на уредникот

Повик за учество на работилница за „Design Thinking“

Во рамките на проектот ДИЗАЈН ПРЕДИЗВИК /DESIGN CHALLENGE/, дизајнерките на накит Јана Ацевска и Мима Пејоска, по втор пат, организираат дводневна бесплатна работилница за ДИЗАЈН РАЗМИСЛУВАЊЕ /DESIGN THINKING/.ДИЗАЈН РАЗМИСЛУВАЊЕ /DESIGN […]

Издвојуваме

Кулинарска работилница за млади професионалци, италијански рецепти за добра и вкусна храна

Кулинарска работилница за млади професионалци, италијански рецепти за добра и вкусна хранаПоследната тематска вечера и кулинарска работилница за оваа сесозна, се затвора со италијанската кујна за млади професионалци. Денес во […]

Локална самоуправа

Едукативна работилница „Иванденски празнувања во Ресен“

На 22.06.2016 год. во Ресен во Спомен Куќата на Татарчеви, беше организирана интерактивна едукативна работилница за деца од основните училишта, на тема „Иванденски празнувања во Ресен“.Работилницата беше реализирана од страна […]

Вести

Работилница за борба против корупција во Собранието

Во Собранието на Република Македонија денеска ќе се одржи работилница за превенција и борба против корупцијата и препораки во однос на членовите на Собранието.На работилницата интерактивно, преку дискусија и изнесување […]