Ознака: работи

Живот

Пет работи кои никако не треба да ги правите пред тренинг

Фитнес подготовките за супер тело на плажа веќе одамна се почнати, но ако не ги добивате посакуваните резултати, сигурно правите некоја од овие 5 грешки.1. Пиете алкохол Без разлика на […]

Занимливости

Пазете што правите на Бадник, некои работи што ќе ги направите одлучуваат за вашата судбина!

Утре е најзначајниот и со обичаи најбогат христијански празник. Иако Бадник, пред се, се смета за христијански празник, народот го прославувал на начин кој тешко може да се окарактеризира како […]

Занимливости

Правете ги овие работи наутро и ќе имате долг и среќен живот

Ако вам утрото ви е стресно и исполенто со нездрави навики, ќе имате лош ден. Еве некои работи кои ќе ви помогнат да имате поубав ден а практикувајте ги наутро: Длабоко […]

Љубов и секс

Годините, парите, туѓите мислења: Работи кои не се толку важни во љубовта

Искреност, почитување и разбирање се работи кои секоја врска мора да ги има за да биде успешна. Сепак, постојат и нешта кои не се од суштинско значење за нејзиниот опстанок. […]

Љубов и секс

Ова се работите кои момците би сакале девојките да ги знаат за нив

 Овие се мислењата кои ги делат сите членови на машкиот пол… Двојно повеќе шминка и специјални фризури не значи дека ќе ве направат да изгледате подобро од вообичаено. Најатрактивни сте […]

Љубов и секс

10 работи кои морате да ги знаете за момците

Сакате да го запознаете подобро од себе? Читајте подолу! 1. Колку се помлади, толку се поспонтани и поподготвени на ризик. Нивниот префронтален кортекс, кој ги контролира импулсите не е целосно […]