Ознака: работни обврски

Сцена

Карлеуша и се врати на работата по смртта на мајка си: Повеќе не носи црно, а косата ја скрати уште повеќе и драстично ослабе

Српската пејачка Јелена Карлеуша прв пат се појави на снимањето на емисијата „Ѕвездите на гранд“ по смртта на нејзината мајка Дивна. Поп ѕвездата во студиото на Гранд дојде во црно […]

Живот

Луѓето над 40-годишна возраст се најпродуктивни кога работат три дена неделно

Луѓето повозрасни од 40 години се најпродуктивни кога работат три дена во неделата, се наведува во ново истражување објавено во „Мелбурн Инститјут Воркинг Пејпер“. Имено, трудот опфатил 3.000 мажи и […]