Ознака: работни

Економија

Danone укинува 900 работни места во Европа

Француската прехранбена компанија Danone извести во вторникот дека ќе укине 900 работни места во Европа, поради планираниот пад на продажбата под притисок на рецесијата. Производителот на јогуртот Activia и флашираната […]