Ознака: Равел Адамович

Вести Свет

Состојбата на градоначалникот на Гдањск се уште – критична

Равел Адамович, градоначалник на Гдањск кој синоќа за време на хуманитарен настан беше избоден се наоѓа во тешка здравствена состојба, лекарите се борат за неговиот живот, но состојбата се уште […]