Ознака: рада манојловиќ

Сцена

Домот на Рада Манојловиќ сега е вила, а некогаш беше пропадната колиба- еве од каде потекнува познатата пејачка

Ниту пејачката Рада Манојловиќ не ја заобиколи оваа корона криза која ги погоди најмногу пејачите од целиот свет. Времето додека паузира од музички ангажмани Рада се одлучи да го помине […]

Сцена

Српска пејачка доживеала напад на паника поради Кинези во авионот- кога ќе дознаете како се штитела од коронавирусот сѐ ќе ви стане јасно

Не е тајна дека српската пејачка Рада Манојловиќ речиси секој викенд го поминува во авион и на аеродром бидејќи има настапи на секаде ширум Европа и светот. Српските медиуми овие […]

Сцена

Измамен познат бизнисмен: Платил 2500 евра за да биде со Рада Манојловиќ и уште 1000 за ружи

Членови од неодамна уапсената група кои беа вмешани во низа секс скандали во Србија, на момче од Бања Лука му понудиле да помине ноќ со пејачката Рада Манојловиќ, пишува Курир.рс. […]

Сцена

Рада Манојловиќ проговори за своето најлошо пијанство во авион: „Се заклучив во тоалет и заспав, настана хаос“

Пејачката Радмила Манојловиќ во една прилика направила хаос во лет за Америка кога се напила и заспала во тоалет. Таа откри дека имала голем страв од летање кој се обидела […]

Сцена

Сакаше да ја напумпа гумата, па не можеше да избегне да не го покаже задникот- Рада Манојловиќ нема среќа со папараците

Пејачката Рада Манојловиќ нема среќа во кратките комбинации, а папараците се почесто ја фотографира нејзината долна облека. Некои би рекле дека за разлика од некои таа барем ја носи долната […]

Сцена

Рада и Харис доживеале несреќа: Им се запалил автомобилот, едвај се спасиле

Рада Манојловиќ и Харис Беговиќ доживеале страшно искуство, откако се сретнале на аеродромот во Германија каде што биле ангажирани да настапат. Откако ги земале од аеродром, се запалил автомобилот поради […]