Ознака: рада матиќ

Сцена

Морничавата фотографија на Рада го изненади регионот: Држи слика од убиената Јелена и тело на балкон?!

Што ќе ѝ е фотографија од мојата ќерка? – прашува мајката на убиената пејачка Јелена Марјановиќ. На денот кога пејачката е родена и кога семејството поставуваше споменик, Рада Матиќ на […]

Сцена

Рада од Виена не престанува да ја шокира јавноста, сега открива дека со Марјановиќ ќе…

Радмила Рада Матиќ од Виена, со која вдовецот Зоран Марјановиќ  се допишувал  23 дена по убиството на неговата сопруга, пејачката Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, не престанува да ја шокира јавноста.Откако  пред […]

Сцена

Три месеци од убиството на Јелена Марјановиќ: Рада се доселила во Борча кај Зоран

Рада Матиќ(35), негователката од Виена, видена е во  Борча во близина на куќата на семејството на убиената пејачка Јелена Марјановиќ (33).Рада Матиќ за новинарите на српски „Ало“ потврдила дека изнајмила […]