Ознака: Радмила Шеќеринска

Македонија

Состојбата на јужната граница се следи, подготвени сме и за поголем притисок, тврди Шеќеринска

Денес вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска изјави дека ја следат состојбата со мигрантите на јужната граница и дека се подготвени да се соочат и со зголемување на притисокот. Одговарајќи на […]

Македонија

Шеќеринска облечена во боите на грчкото знаме испратила повеќе пораки (ВИДЕО)

Многумина забележаа дека при посетата на грчкиот премиер, Алексис Ципрас гардеробата на нашата министерка за одбрана, Радмила Шекеринска случајно или не беше во боите на грчкото знаме. Во интервју за […]

Вести Македонија

Шеќеринска не кажува дали Владата очекува оставка од Османи

– Функционирањето на правната држава значи дека никој не е над законот, но владеењето на правото исто така значи дека постапките ќе дефинираат дали некој е одговорен, носи таква одговорност […]

Uncategorized Македонија

Кили ја има точната реплика за Шеќеринска

Актерката Софија Куновска, поранешен висок функционер во СДСМ, претседател на Градската организација на партијата, функција која ја напушти поради револт од „аграрните” политики кои почна да ги води партијата, со […]

Вести

Скандал на митингот на Шеќеринска во Аеродром

Продолжува референдумската кампања, преку која премиерот Зоран Заев и останатите членови на Владата ги убедуваат граѓаните да гласаат „ЗА“ договорот со Грција, кој предвидува менување на уставното име и Уставот […]

Издвојуваме

Мирослав Стојановски Касапот

Може ли Македонија да влезе во НАТО со вакво раководство во Министерството за одбрана? Главното раковотство на Министерството за одбрана во моментов се состои од личности со длабоки, приватни, семејни, […]

Вести

Владата ќе го разгледа и ќе го декласифицира договорот со Грција

Договорот за решевање на долгогодишниот спор за името што го постигнаат премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас денеска треба да се најде на седница на македонската Влада и да биде […]

Вести

Затуровска: Цената за Тиранската платформа Заев нека ја плаќа со становите на Шилегов, колите на Богоев и јахтите на Шеќеринска

Пратеничката Лилјана Затуровска од ВМРО-ДПМНЕ, денес побара од Зоран Заев наместо цената за коалицирањето со албанските партии за прифатената Тиранска платформа, да ја плати со националните и државни интереси, да […]

Вести

Братучедот на Шеќеринска го бранеше Заев за селфито во Диво Насеље!

Братучедот на Радмила Шеќеринска, Никола Наумовски го гостувањето во отвореното студио во ТВ Нова истакна дека ништо лошо во тоа што лидерот на СДСМ Зоран Заев се сликал во Диво […]

Вести

Павле Трајанов пред 9 години беше убеден дека Шеќеринска и Петковски се залагаат за промена на името, а сега молчи

Првиот човек на Деморкатскиот сојуз, Павле Трајанов е типичен пример за политичар кому желбата за власт му е поголема од љубовта кон татковината. Истиот оној Трајанов кој пред 9 години […]

Вести

Павле Трајанов пред 9 години беше убеден дека Шеќеринска и Петковски се залагаат за промена на името, а сега молчи

Првиот човек на Деморкатскиот сојуз, Павле Трајанов е типичен пример за политичар кому желбата за власт му е поголема од љубовта кон татковината. Истиот оној Трајанов кој пред 9 години […]

Вести

СДСМ ги демантираше сопствените информации за собирање потписи за добивање мандат

СДСМ си поигрува со јавноста во врска со информациите за формирањето на Влада и преговорите со потенцијалните коалициони партнери.Дека СДСМ си игра топло-ладно со граѓаните говори фактот што до вчера […]