Ознака: разбојништво

Издвојуваме

Во заложна куќа во Скопје разбојништво како од филмовите

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица осомничени дека вчера извршиле разбојништво во заложна куќа. -Лицата на возраст од 23 и 22 години, по […]

Вести

Ги ограбиле водителот и гостите среде емисија во живо- влегле со пиштоли и им земале се што имаат

Познатиот водител и неговите гости биле ограбени за време на емисијата која се емитувала во живо. Петмина разбојници влегле во онлајн радио станица СОТ во Сао Паоло во вторникот околу […]

Црна хроника

Извршиле разбојништво на бензинска пумпа во „Горно Лисиче“- еве што одзеле

На 29.03.2019 во 03.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа на улица „Горно Лисиче“ во Скопје две лица извршиле разбојништво и одзеле пари и цигари. Се […]

Црна хроника

Разбојништво во Стопанска банка

Две непознати маскирани лица вчера околу пладне извршиле разбојништво над вработените во филијалата на Стопанска банка лоцирана на улицата „Благоја Стефковски“ во Скопје.-Сторителите влегле во банката и со закана со […]

Црна хроника

Кривични пријави за тројца стружани осоминичени за разбојништво

СВР Битола поднесе кривична пријава против М.Ш. (19), С.М. (30) и А.Ш.(24), сите од Лабуништа, Струга, поради основано сомнение дека извршиле кривично дело „Разбојништво“.Портпаролот на СВР-Битола Сања Стаматова соопшти дека […]

Вести

Истражна постапка против 16 лица за „Којот“: Притвор за тројца!

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Скопје  во предметот Којот донесе Наредба со која се спроведува истражна постапка против 16 лица.-Истражната постапка се води поради постоење на […]