Ознака: разведрување

Вести Македонија

Претпладне облачно со повремен дожд, попладне разведрување

Времето денес во земјава ќе биде облачно со повремен дожд. Според Управата за хидрометеоролошки работи, изутрина ќе има зголемена облачност, а на југоистокот ќе има повремен дожд. Врнежите попладне ќе […]

Вести Македонија

Предпладне дожд, попладне намалување на облачноста

Низ Македонија претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои локално ќе имаат пороен карактер, а во југоисточните делови ќе бидат проследени со ретки грмежи. Во текот на денот […]