Ознака: развод

Сцена

Се разведоа Перо и Ружица Антиќ – таа добила старателство над децата, а еве како го поделиле имотот

Овие денови, медиумите пишуваат за разводот на популарниот македонски кошаркар Перо Антиќ и неговата сопруга, Ружица Антиќ. По 13-годишниот брак, причините за разделбата на парот сè уште се непознати и […]

Живот

Еден човек, чија сопруга го оставила, споделува брачни совети кои би сакал да ги знае пред разводот

Многу често, браковите се тешки. Од брачните партнери се очекува да бидат целосно посветени и да прават многу компромиси. Затоа не е ни чудно зошто на многу парови не им […]

Сцена

По 13 години љубов во кои добија три синови: Се разведоа Перо Антиќ и Ружица

Поранешниот македонскиот кошаркарски репрезентативец и актуелен претседател на Кошаркарската федерација на земјава, Перо Антиќ, и неговата сопруга Ружица, не се повеќе во брак, дознава „Женски Магазин“. Ружица која е основач […]

Сцена

Тамара и Тијана: Разводот на родителите нѐ обележа

Разводот на родителите нѐ обележа, признаваат сестрите Тамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ во заедничкото интервју за српскиот магазин „Стори“. Нивните родители Брана, поранешна оперска пејачка и Велко, професор по контрабас, […]

Сцена

Официјално се разведоа- кога ќе видите што и остави Дарко Лазиќ во наследство на Ана Севиќ ќе останете во неверување

Пејачот Дарко Лазиќ официјално се разведе од својата поранешна сопруга Ана Севиќ со кого ја има ќерката Лорена. По разводот парот заминал на пијачка во еден ресторан, што е доказ […]

Живот

Разводите најчесто се во првите пет години од бракот: Кои се најчестите причини

Во секој брак се појавуваат проблеми, меѓутоа некои сопружници ги надминуваат, додека други за жал бараат развод. Модерното општество е тука, динамичниот живот е секојдневие и за млади и за […]

Сцена

Кајмакоски со детали за разводот: Не сме заедно подолго време, но постојано комуницираме за синот

Во неговото, како што вели, прво и последно обраќање во јавноста за оваа тема, Даниел Кајмакоски со мејл порака за естрадниот ТВ магазин „Бекстејџ“ потврди дека на неговиот брак со […]

Сцена

Го посрамоти со скандал, а тој е спремен на се: Кога ќе видите што ќе и остави Тошиќ на Јелена само за да се разведе ќе останете во неверување

Душко Тошиќ неодамна поднел барање за развод и се потешко ја поднесува ситуацијата дека неговата сопруга Јелена Карлеуша не го прифаќа фактот дека фудбалерот сака развод од пејачката. Душко кој […]

Сцена

Од зборовите ќе ви се заледи крвта: Карлеуша се огласи по разводот со Душко, „зло“, „мразење“ и „завист“

Пејачката Јелена Карлеуша поминува низ тежок период во својот живот откако годинава никако да и тргне на позитивно. Во јануари секс скандал ја тресеше естрадата откако фудбалерот Огнен Врањеш објави […]

Сцена

По смртта на Дивна, Душко бара развод од Карлеуша

Пејачката Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг, фудбалерот Душко Тошиќ сепак се разведуваат! – тврдат медиумите во соседството. Наводно, Душко на Јелена веќе и испратил документи за развод, но поради смртта […]

Сцена

Ќерката на Сузана Манчиќ неодамна се разведе, а сега заврши во прегратките на популарната пејачка!

Постарата ќерка на Сузана Манчиќ, откако тајно се венчаше во Лас Вегас неодамна се разведе од нејзиниот 20 години постар сопруг. Тие двајцата одлучиле да стават крај на бракот бидејќи […]