Ознака: разделба

Живот

Смртта ја раздели најстарата брачна двојка во светот

Официјално најстарата брачна двојка во поновата историја на човештвото, се раздели по смртта на Хулио Цезар Мора Тапија на 110-годишна возраст во неговиот дом во Кито, Еквадор. Неговата сопруга Валдрамина […]

Сцена

Еве зошто Џенифер одлучи го остави Каспер по 5-годишната врска

Пред неколку денови Џенифер Лопез раскина со Каспер Смарт по 5-годишна врска, а сега се знае и точната причина за нивната разделба.Како што пишува магазинот „ТMZ“, пејачката го оставила танчерот […]