Ознака: разлика

Занимливости

Суфлаки на Халкидики и на Лефкада не е исто јадење: Ова мора да го знаете пред да одите на летување во Грција

И Грците често знаат да се збунат. Со оглед на тоа дека голем број од туристите летуваат во областа на северна Грција тогаш треба да знаете дека тоа што е […]

Живот

Имате алергија или сте настинати: Како да препознаете разлика?

До календарската пролет има повеќе време, но алергите веќе започнаа. Кивање, протекување, црвени очи се само некои од симптомите. Тестови не треба да се изведуваат кога пациентот е под симптоми, […]

Живот

Во повеќето случаи, женскиот мозок е помлад од машкиот

Eдно истражување покажало дека женскиот мозок е биолошки помлад од мозокот на мажите на иста возраст. Барем според некои мерила. Во повеќето случаи, женскиот мозок е помлад од машкиот Научниците […]

Живот

Фитнес инструкторка ја покажала шокантната разлика помеѓу мастите и мускулите во телото

Инструкторката на крајот додала дека со изградба на мускулната маса ја зголемуваме силата, го намалуваме ризикот од повреди и го обликуваме телото. Дали некогаш сте се запрашале како точно изгледа […]

Занимливости

Снимка која ја покажува разликата меѓу богатите и сиромашните

Од моментот кога е поставено на интернет пред две години ова видео не ја изгуби популарноста и важнбоста, затоа што на совршен начин покажува што значи и колкава е разликата […]

Љубов и секс

Пет разлики меѓу жените кои мажите ги сакаат и оние со кои имаат само секс!

Кај мажите, сексот со жените е навистина поделен. Тие уживаат во односот со онаа кон која не чувствуваат ама баш ништо и никогаш нема емотивно да се врзат.Со жените кои […]

Љубов и секс

Дали старосната разлика помеѓу еден пар влијае врз квалитетот на нивната врска?

Ако разликата во годините помеѓу вас и партнерот е повеќе од десет години, постои ризик дека влетувате во минско поле. Начинот на живот не ви е синхронизиран Ако тој има […]