Ознака: разорно невреме

Балкан

Разорно невреме на Балканот: Следуваат опасни метеоролошки појави, невремето се движи кон нас

Опасни метеоролошки појави , силни врнежи, грмежи, ветер и силен град го зафаќаат Балканот, а најпогодени ќе бидат Хрватска, Босна и Херцеговина и Србија, и тоа уште во следните часови. […]