Ознака: разрешена

Вести Македонија

Со 102 гласа ЗА разрешена Катица Јанева

Собранието на Македонија со 102 гласа “за“, без воздржани и против ја разреши специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. За одлуката за разрешување “за“ гласаа и 27 припадници од заедниците кои не се […]